OPIS

Skrzydło

Profil skrzydła został specjalny obliczony dla modelu COMET – o grubości od 7,5% (8 cm) do 6% przy końcówce skrzydła. Przy konstrukcji skrzydła modelu wykorzystana została technologia rdzeniowa z użyciem formy aluminiowej, która cechuje się bardzo dużą gładkością powierzchni oraz pozwala dokładnie odwzorować profil. Materiał rdzeniowy to Cascell – odpowiednik Rohacell IGF 31 – lub 51 (w zależności od wersji modelu). 

Unikalna konstrukcja wnętrza skrzydła gwarantuje dużą sztywność przy zachowaniu niskiej masy. Napęd lotek został opracowany w oparciu o system umożliwiający zainstalowanie czterech serw w gondoli kadłuba. To z kolei przesuwa masę ku przodowi, redukując przy tym balast potrzebny do wywarzenia modelu (środek ciężkości/CG 70 mm).

Dodatkowo, kołek rzutu wykonywany jest w formie, posiada rdzeń z materiału Rohacell, co wpływa na masę (2g), a jego kształt pozwala na rzuty bez używania rękawiczek.

Kadłub

Zgodnie z panującymi trendami i wnioskami wyciągniętymi z testów prototypu, kadłub został skrócony w przedniej części, a wydłużony w tylnej, powodując zmniejszenie jego masy bez kompromisów w kwestii wytrzymałości. Przeprojektowanie przedniej części kadłuba umożliwiło natomiast poziome umieszczenie dwóch serw typu BSM 115HV (lotki) oraz dwóch serw typu BSM101HV (kierunek, wysokość) i akumulatora o pojemności 520 mAh (92s) i odbiornika FR SKY X4R.

Stateczniki

Rdzeń sterów został wykonany z pianki Cascell – odpowiednik Rohacell IGF 31 – oraz włókna węglowego (carbonowego) 20g/m2. W sterze poziomym podczas laminowania wykonywane są otwory, które gwarantują precyzyjne przymocowanie do kadłuba. W sterze pionowym zastosowane zostało prowadzenie rury ze wzmocnieniem, które w znaczny sposób ułatwia montaż. Ster pionowy jest również symetryczny wzdłuż osi kadłuba, co umożliwia prawidłowy montaż oraz wykorzystanie przez osoby rzucające zarówno lewą jak i prawą ręką.

Powyższe zmiany wprowadzone w nowej wersji Cometa poparte są kilkuletnimi startami i analizami oryginalnego modelu. Obserwacje te przełożyły się na wydłużenie ramienia (rezultat: zwiększenie stabilności) oraz zwiększenie wzniosu (czyli możliwość wykonywania ciaśniejszych zakrętów).

 

Interesujący produkt? Zapraszamy do kontaktu pod 600 500 379 lub na ekspert5@wp.pl!